یکشنبه، 17 بهمن 1400 - 13:42

مراکز عمومی کرج شامل محدودیت های کرونایی شدند

اکنون شهرستان کرج در وضعیت قرمز  و ۶ شهرستان دیگر استان البرز در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت: با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونایی این شهرستان، محدودیت های ویژه در مراکز خدماتی، آموزشی، ورزشی این شهرستان اعمال می شود.

 غفور قاسم پور گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، کرج  وارد وضعیت قرمز رنگ کرونایی شده و براین اساس طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا در این شرایط فعالیت های ورزشی با محدودیت هایی همراه خواهد بود. فعالیت رستوران ها و مراکز خدماتی در سطح شهر نیز باید در فضای آزاد باشد و شیوه های بهداشتی با جدیت اجرایی شود.  

معاون استاندار البرز  با تاکید بر اینکه شهروندان باید از ترددهای غیر ضروری درون شهری و پاساژ گردی ها بکاهند تا شاهد تعطیلی سراسری در نوروز نباشیم، گفت: هر گونه محدودیت های جدید به فراخور شرایط پس از تصویب ستاد استانی اطلاع رسانی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت طی ۲ هفته آینده روند شیوع بیماری گسترده تر خواهد شد، رعایت شیوه نامه های بهداشتی در اجتماعات ویژه ایام ماه رجب در بقاع و اماکن متبرکه را ضروری خواند و افزود: تابع سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا هستیم و تعطیلی عمومی و سراسری وجود ندارد بلکه باید محدودیت ها با نظارت های جدی تری اعمال شود که رعایت فاصله گذاری اجتماعی،  استفاده از ماسک در اجتماعات و دورهمی ها از جمله هشدارهای بهداشتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.  

قاسم پور افزود: به منظور کاهش تبعات شیوع بیماری کرونا از امروز اعمال می شود.۳۶۹بیمار بدحال کووید ۱۹ اکنون در مراکز درمانی استان البرز بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.در ۲۴ ساعت گذشته  یک فوتی کرونایی در استان ثبت شده است که  ۶ هزارو  ۵۱۴ بیمار  بدحال کووید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در البرز جان باخته‌اند.

کارشناسان بهداشت و درمان استان البرز تزریق واکسن، رعایت فاصله اجتماعی، شستن مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده، مهمترین راه ها برای پیشگیری از کرونا می دانند.

اکنون شهرستان کرج در وضعیت قرمز  و ۶ شهرستان دیگر استان البرز در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

کدخبر: 596