یکشنبه، 24 بهمن 1400 - 13:01

تبعیض در رودخانه کرج شسته شد! اژه ای تقدیر کرد

ویلای چهار نهاد دولتی درحریم رودخانه کرج تخریب شد

ویلاهای منتسب به ناجا ، بنیاد شهید ، وزارت راه و وزارت کشور در جاده چالوس تخریب شد . آزادسازی حریم رودخانه کرج با تخریب بناهای غیرقانونی نیروی انتظامی، بنیاد شهید، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور سرعت گرفت.

 ساختمان های متعلق به این 4 دستگاه صبح امروز تخریب شد. آزادسازی حریم رودخانه کرج اوایل بهمن با تخریب بنای قوه قضائیه آغاز شد و بعد از آن، ساختمان های متعلق به وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست، کمیته امداد، وزارت ارشاد و چند دستگاه دولتی و حاکمیتی دیگر تخریب شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت به دستگاه های حاکمیتی و نظامی تا ۲۵ بهمن فرصت داده شده تا بناهای غیرقانونی خود در حریم رود کرج تخلیه و تخریب کنند. فاضلی هریکندی هشدار داد بعد از این تاریخ، قوه قضائیه نسبت به دستگاه هایی که به هشدارها عمل نکرده اند، اعمال قانون می کند.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود بعد از تخریب ساختمان های دستگاه های حاکمیتی، تخریب ساختمان های متعلق به افراد حقیقی آغاز می شود و این افراد دو هفته برای تخریب بناهای غیرقانونی مهلت دارند. به گفته فاضلی هریکندی، مناطقی از حاشیه رود کرج که آزاد شده در اختیار شهرداری کرج قرار گرفته است تا در انها تفرجگاه و استراحتگاه ساحلی برای عموم مردم احداث کند

رئیس قوه قضائیه نیز  از رئیس کل دادگستری استان البرز و دادستان کرج بواسطه اقدامات مجدانه و پیگیرانه در امر رفع موانع از بستر و حریم رودخانه کرج  که از منابع تأمین آب شرب است و ملاحظات زیست‌محیطی دارد، تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای همچنین از دستگاه‌های دولتی و حکومتی که داوطلبانه اقدام به قلع‌وقمع ساخت‌وساز‌های غیرمجاز از بستر و حریم رودخانه کرج کردند، تقدیر و تشکر کرد و به آن دسته از دستگاه‌هایی که تاکنون برای اعمال قانون در این زمینه اقدامات مقتضی را انجام نداده‌اند توصیه کرد که در اسرع وقت نسبت به رفع موانع خودساخته در حاشیه رود چالوس اقدام کنند تا نیازی به ورود قوه قضاییه نباشد.

رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به دستور رییس‌جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل، گفت: امیدواریم دولت همانگونه که در ارتباط با آزادسازی سواحل اقدام کرد، در قبال بستر و حریم رودخانه‌ها نیز که از سوی برخی دستگاه‌ها مورد تصرف قرارگرفته و این امر موجد مخاطرات زیست‌محیطی است، اقدامات لازم و مقتضی را ترتیب دهد.

کدخبر: 626