چهارشنبه، 27 بهمن 1400 - 13:32

علی چهارمحالی به عنوان مدیر کل جدید زندان های استان البرز منصوب شد

این مراسم با حضور محمود ضیائی فرد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان ها، یاوری معاون قضایی استان، اعضا شورای قضایی البرز، جمشیدی مدیر کل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان زندان ها و مسئولین اداره کل زندان های استان البرز برگزار و حکم مدیر کل زندان های استان البرز به علی چهارمحالی تحویل شد.

دکتر یاوری معاون قضایی دادگستری ضمن آرزوی موفقیت برای علی چهارمحالی مدیر کل جدید زندان های استان البرز اظهار داشت: در زندان با 3 دسته از مددجویان مواجه هستم دسته اول متهمان، دسته دوم محکومان مالی و دسته سوم محکومان کیفری. در خصوص دسته اول و دوم بحث فقط نگهداری موقت آنان است اما وظیفه اصلی سازمان زندان ها بازاجتماعی کردن دسته سوم مددجویان است.
یاوری افزود: زندانها زمانی کارنامه موفقی خواهند داشت که دسته سوم مددجویان بازگشت بسیار کمی به زندان ها داشته باشند و باید در این امر نهادهای دیگر مخصوصا دادگستری کمک های موثری به زندان ها داشته باشند.
محمود ضیایی فرد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان ها ضمن تبریک ولادت امیر المومنین علی (ع) گفت: یکی از راه های نیکی کردن به خلق خدا خصوصا ً زندانیان که دچار آسیب شده اند آموزش مهارت های شغلی است چرا که یکی از عوامل وقوع جرم بی کاری است
ضیایی فرد افزود: توانمندسازی زندانیان و آماده سازی آنها برای ورود به بازارکار و تحصیل درآمد حلال در پیشگیری از وقوع مجدد جرم بسیار موثر است.
در ادامه ضیایی فرد با اشاره به انتقال زندان های استان البرز به خارج از شهر خواستار همکاری دستگاه های اجرایی استان با مدیر کل زندان های استان البرز شد.
در ادامه جلسه علی چهار محالی مدیر کل زندان های استان البرز با اشاره به نقش و قدرت رسانه ها و فضای مجازی، تقابل رسانه ای و جهاد تبیین را در بی اثر کردن توطئه های دشمن مثمر ثمر خواند.
چهار محالی با اشاره به تراکم جمعیت کیفری استان استفاده از راهکارهای قانونی و ظرفیت های موجود در قانون آیین دادرسی کیفری و اعطای ارفاقات قانونی را از راه های موثر در کاهش جمعیت کیفری خواند.
چهارمحالی افزود: زندانبانی یکی از عرصه های تخصصی دستگاه قضاست و به حکم قانون باید مجرمین را نگهداری کنیم و در کنار تامین نیازهای طبیعی یک انسان باید اصلاح و تربیت آنها را نیز انجام دهیم که این امر بدون حضور کارکنان متخصص و کارکشته میسر نمی شود و با تکیه بر تجربه کارکنان انشاا... این وظیفه خطیر را به سرانجام خواهیم رساند.
لازم به ذکر است علی چهار محالی پیش رئیس زندان های اوین و تهران بزرگ را در کارنامه خود دارد.

کدخبر: 633