شنبه، 30 بهمن 1400 - 08:24

سامانه پربارش در راه البرز است

مدیرکل هواشناسی استان البرز نسبت به ورود سامانه بارشی از اوایل هفته آینده و بارش شدید برف، باران و تگرگ و وزش باد در این استان هشدار داد.

 «آرش بهاروند احمدی» گفت: تحلیل آخرین الگو‌های پیش یابی حاکی از فعالیت موج بارشی از اوایل وقت روز یکشنبه تا عصر دوشنبه هفته آینده در منطقه البرز مرکزی می‌باشد که به موجب آن در استان رگبار باران، اواخر وقت یکشنبه و دوشنبه صبح احتمال بارش ساعتی برف و نیز در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی رگبار برف و باران، احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن دور از انتظار نیست.


او تصریح کرو: آبگرفتگی موقت و اختلال تردد در معابر شهری، لغزندگی سطح جاده‌ها، احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی از مخاطرات این سامانه بارشی است.

بهاروند احمدی گفت: به همراه داشتن وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی حین گذر از ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی از مهمترین توصیه‌ها به رانندگان است.

او تاکید ورو: با توجه به میزان بارش‌ها در ارتفاعات که بیشتر به صورت باران می‌باشد و نیز حجم برف انباشته حین و پس از خروج سامانه بارشی فوق الذکر و نیز نوسانات دمایی در منطقه، ریزش سنگ و سقوط بهمن در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی پیش بینی می‌شود.

کدخبر: 637