سه‌شنبه، 03 اسفند 1400 - 13:45

رئیس شورای اسلامی شهر کرج: تکمیل پروژه قطار شهری و بزرگراه شمالی در الویت است

مواردی مثل پسماند، جمع آوری زباله، سیما و منظر شهری، ترافیک، آسفالت، ساخت و ساز و غیره مورد توجه ویژه مجموعه مدیریت شهری قرار دارد.

جواد چپردار در چهل و ششمین کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج ضمن تقدیر از شهردار، معاونین،مدیران مناطق، سازمان ها و مدیران کل محترم شهرداری در ارائه دفترچه بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ شهرداری کرج در موعد مقرر و تلاش بی وقفه در معیت اعضای محترم شورا در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: با سپاس از مدیریت شهری و با توجه به کامل نبودن بودجه و اشکالات عمده ای که همراه داشت؛ به نظر می رسید که می توان بودجه را عودت داد تا مورد بررسی بیشتری قرارگیرد اما با توافق اعضای محترم شورا بودجه پیشنهادی تحویل و مورد بررسی واقع شد و مقرر گردید با همکاری مجموعه شورا،شهردار محترم و مدیران شهرداری فرصت و پتانسیل بیشتری برای بررسی و اصلاح اجزای آن گذاشته شود. که این امر مهم با همگرایی و اهتمام محقق گردید.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال آتی شهرداری کرج با همدلی و همکاری شورا و شهرداری تکمیل شد، بیان کرد: با توجه به تاکید اعضای شورا بر شفافیت بودجه، بسیاری از اعداد و ارقام بودجه که در تباصر پیش بینی شده بود، تا حدامکان محدود شد و با بررسی های صورت گرفته در ردیف های مختلف بودجه جانمایی شد.

این مدیر شهری با تاکید بر لزوم تلاش همه جانبه از سوی مجموعه مدیریت شهری در جذب و تحقق بودجه و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، گفت: در بررسی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مدیران
مناطق و سازمان ها با حضور در صحن علنی شورا، نقطه نظرات خود را در جذب، تحقق و اولویت های بودجه بیان کردند و این فرصت به آنها داده شد تا با بررسی مجدد برنامه های جدیدی برای مناطق خود در سال آتی پیش بینی کنند.

چپردار در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مطالبات مردم در شهر کرج دو وجهی است؛ افزود: یک بخش مطالبات اصلی مردم است که در بازدید از مناطق و سامانه های ارتباطی شهرداری با مردم احصا شده و بخش دیگر مربوط به پروژه هایی است که تکمیل و اجرای آن بر عهده شهرداری است.‌ در این راستا اولویت در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری کرج بر مطالبات اصلی مردم قرار داده شده و مواردی مثل پسماند، جمع آوری زباله، سیما و منظر شهری، ترافیک، آسفالت، ساخت و ساز و غیره مورد توجه ویژه مجمموعه مدیریت شهری قرار دارد.

وی اضافه کرد: تکمیل پروژه هایی که مسوولیت اجرای آن برعهده مدیریت شهری قرارداده شده و اجرای پروژه هایی که وعده آن را به شهروندان دادیم، وجهی دیگر از بودجه ۱۴۰۱ شهرداری کرج است که امیدواریم با استفاده از ظرفیت های مجموعه مدیریت شهری، استانی و به ویژه تخصیص دولت مردمی و با اهتمام مضاعف بتوانیم در این راستا گام های مثبتی برداریم.‌
که تکمیل پروژه قطار شهری و بزرگراه شمالی سردار شهید سلیمانی در الویت آن موارد است.
ضمن آنکه تحقق پروژه های جدید عمرانی،فرهنگی،حمل و نقل،فضای سبز و سیمامنظر که مورد نیاز می باشد با دو وجه کلان شهری و منطقه محوری با الویت مناطق کم برخوردار در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری پیش بینی گردید.
نکته قابل توجه آنکه در بودجه مورد بررسی شورا که از سوی شهرداری پیشنهاد گردیده بود ردیف ها و ارقام ریالی جدیدی در جهت ارتقاء خدمات رفاهی،خدمات درمانی به ویژه بیمه تکمیلی همکاران پاکبان،سبزبان و حفاظت فیزیکی با اتفاق آرای اعضای محترم به تصویب رسید.
ضمن آنکه ردیف و بودجه های لازم برای پاداش نیروهای شرکتی و پیمانی مانند سایر همکاران رسمی پیش بینی و محقق گردید.
پرداخت پاداش و تامین بسته های معیشتی نیز برای همکاران پاکبان،سبزبان و حفاظت فیزیکی در نظر گرفته شد.

چپردار در پایان گفت: امیدوارم ‌بتوانیم در سال آتی بودجه نهایی شورای اسلامی شهر و مدیریت شهرداری کرج را که ماحصل تلاش مدیران منتخب و شورای ششم است را به تحقق برسانیم و نسبت به تامین نیازها و مطالبات اصلی مردم اقدام کنیم.

کدخبر: 650