چهارشنبه، 11 اسفند 1400 - 13:31

استاندار البرز در شورای راهبردی استان و ترویج ازدواج:

تفاوت نگاه نسل ها نیازمند همگرایی است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تمامی ما مدیران در جایگاه های مختلف باید پیرو منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص ترویج ازدواج، پیشگیری از طلاق و ترغیب زوجین به فرزند آوری اقدام ویژه ای را در دستور کار قرار دهیم.

 مجتبی عبداللهی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان که روز چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه خروجی جلسات باید ملموس و مشهود باشد، افزود: جلسات باید مصوبات عملیاتی و اجرایی داشته باشد.
وی ادامه داد: نشست های تشریفاتی چاره ای برای مشکلات و دغدغه های استان نخواهد داشت از این رو تمایلی برای برگزاری این قبیل جلسات ندارم.
عبداللهی گفت: باید به دنبال راهکارهای موثر در راستای ترویج ازدواج، پیشگیری از طلاق و ترغیب زوجین برای فرزندآوری داشته باشیم.
وی افزود: ضرورت دارد که مجموعه مدیران استان با عزم راسخ و توان مضاعف وارد عمل شوند و ضمن بررسی ابعاد مختلف این اهداف، امکانات و ارتباطات خود را برای این امور مهم و حیاتی بسیج کنند.
استاندار البرز گفت: تمامی ما مدیران در جایگاه های مختلف باید پیرو منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص ترویج ازدواج، پیشگیری از طلاق و ترغیب زوجین به فرزند آوری اقدام ویژه ای را در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: نسل جدید با توجه به ادله مختلف، تفاوت فکری و ارتباطی فراوانی با نسل گذشته دارند که باید راهکارهای ایجاد همگرایی بین نسل ها و ایجاد زبان و فکر مشترک را مد نظر قرار دهیم.
عبداللهی گفت: دنیای وسیع ارتباطات و ابزارهای آن، امواج بزرگی از تفکرات را برای نسل کنونی فراهم کرده که گاهی با فرهنگ و باورهای ما فاصله های بسیاری دارند.
وی افزود: بر این باور هستم که باید بسته های حمایتی برای ازدواج جوانان در استان در نظر بگیریم تا به نوعی مشوق باشد.
استاندار البرز گفت: این امر با استفاده از توان متمرکز دستگاه ها، خیرین و سازمان های مردم نهاد و با محوریت و برنامه ریزی سازمان جوانان استان قابلیت تبلیغ، اطلاع رسانی و توسعه دارد.
وی افزود: ستاد صیانت از جمعیت نیز باید ذیل قرارگاه اجتماعی استان قرار گیرد و به صورت عملیاتی مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

کدخبر: 677