پنجشنبه، 18 فروردین 1401 - 16:45

ظرفیت های البرز در حوزه های کشاورزی، صنایع و گرشگری باید شکوفا شود

ظرفیت های البرز در حوزه های کشاورزی، صنایع و گرشگری باید شکوفا شود

آیین باور_ رئیس جمهور گفت: استان البرز دارای ظرفیت های مختلف در حوزه های صنعتی و گردشگری است ، از طرفی به دلیل همسایگی با استان تهران دارای مزایا ،مشکلات و معایبی است .
آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» روز پنجشنبه در ابتدای ورود خود به موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور واقع در کرج با گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ۵ هزار شهید استان و خانواده جانبازان،ایثارگران و مدیران پرتلاش استان، افزود: آنچه که از ظرفیت ها در البرز داریم بسیار زیاد است.

وی اظهار داشت: در این استان زمینه های بسیاری برای رشد کشاورزی و صنایع تبدیلی وجود دارد ضمن اینکه شهرک های صنعتی و صنایعی نیز در استان فعال است و زمینه خوبی برای گردشگری در البرز نیز وجود دارد.

وی با اشاره به وجود جمعیت مهاجر بسیار بالا در استان البرز گفت: در البرز تمام اقوام با همه گویش ها در کنار هم قرار گرفته اند و به حق ایران کوچک نام گرفته است که این خود مزیت و زمینه ای برای رشد و پیشرفت البرز می تواند باشد.

رئیسی با بیان اینکه گام هایی برای ارتقای البرز برداشته شده که لازم ولی کافی نبوده ، افزود: مراکز تحقیقاتی و مراکزی داریم که می تواند در حوزه فناورانه بسیار موثر باشد و نیروی انسانی کارآمدی در استان وجود دارد که این ظرفیت در جاهای دیگر کمتر است ضمن اینکه نیروی انسانی کارآمد تحصیل کرده در البرز زیاد است که زمینه فکر زیادی دارد.

وی اظهار داشت: پیش از این نمایندگانی از ریاست جمهوری با استاندار و نمایندگان و مقام معظم رهبری نشست داشته اند و مشکلات احصاء شده و در نشست شورای اداری به بحث و مصوباتی خواهد داشت تا مشکلات استان به زودی مرتفع شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این رابطه مشکلات مردم و فرهیختگان ضروری و باید رسیدگی شود، گفت: برای من سفر در ماه مبارک رمضان مقداری سخت بود ولی چون تمام استان های کشور را می خواهم در گام اول بررسی کنم، این سفر ها تداوم خواهد داشت و اگر چه مسوولان و رسانه ها به زحمت می افتند ولی بر من ببخشید این زحمت را.

وی اظهار امیدواری کرد که این سفر با برکت باشد تا گره ای از مشکلات استان بگشاید.

در ابتدای حضور رئیس جمهور به استان البرز، حسین دمیرچلی فرزند شهید خسرو دمیرچلی به رئیس جمهور خوش آمد گفت و دسته گل اهدا کرد.

رییس جمهور در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم امروز پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه مهمان استان البرز است.

کدخبر: 722

خبرنگار: فر یبا کلاهی