پنجشنبه، 18 فروردین 1401 - 19:17

رییسی در نشست با البرزی ها: رضایت خواص ملاک رضایت مردم نیست

برای حل مشکلات مردم رضایت خواص را نباید در نظر گرفت و نباید نگران به خطر افتادن منافع افراد خاص بود، بلکه باید نگرانی برای عموم مردم و مشکلات آن ها باشد.

آیین باور - رئیس جمهور در دیدار با اقشار مختلف مردم البرز خطاب به مسئولان گفت: برای حل مشکلات مردم رضایت خواص را نباید در نظر گرفت و نباید نگران به خطر افتادن منافع افراد خاص بود، بلکه باید نگرانی برای عموم مردم و مشکلات آن ها باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد : توجه به عموم مردم و مردمی بودن دولت با محوریت عدالت در تمامی سطوح بسیار مهم است.

او تصریح کرد: عدالت در نظام آموزشی باید حکمفرما باشد. همچنین بخش پرداخت ها باید عادلانه باشد وگرنه نظامِ چانه زنی می شود. مردم از فساد ، تبعیض و فقر ناراحت می شوند و باید هم رفتارها و تبعیض ها که مردم را ناراحت می کند برطرف شود.رئیس جمهور از مردم هم خواست تا هرجا که رفتار تبعیض آمیز دیدند اطلاع دهند. 

آقای رئیسی تاکید کرد : شنیدن نقدها ، سخن ها و نکاتی که دیگران دارند به انسان کمک می کند تا مسیر درستی را طی کند.

رئیس جمهور گفت : باید به تغییرات ضرروی که استان به آن نیاز دارد توجه شود. همچنین باید به ظرفیت کارآمد ، تحصیل کرده و کارآمد استان توجه شود. افرادی که در ادوار گذشته فعالیت داشتند و مورد اعتماد بودند باید به کار گیری شوند و کسانی که کارآمدی ندارند باید کنار روند.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال یکی از شهروندان درباره معلمان و نظام تعلیم و تربیت و همچنین در طرح رتبه بندی معلمان گفت : در طرح رتبه بندی ، موضوع مالی ، موضوع حاشیه ای است گرچه متناسب سازی حقوق با تورم مهم است اما مهترین موضوع در این طرح بالا رفتن شان معلمان است.

آقای رئیسی همچنین با اشاره به موضوع مهم تربیتی در مهدهای کودک گفت : در دستور اخیر مقام معظم رهبری ، تعریف جایگاه مهدهای کودک در آموزش و پرورش در دستور کار دولت است.

در اعتماد به جوانان خسارت ندیدیم

 رئیس جمهور در بخش دیگری از با اشاره به فعالیت جوانان گفت : امام و رهبری به جوانان اعتماد کردند و ما در این اعتمادها خسارت ندیدیم.

در دورانی که با جوانان کار کردیم دغدغه دوستان تجربه است و اعتقاد و باور ما این است که باید به جوانان اعتماد کنیم.  

 در موضوع ارز ترجیحی به دنبال ثبات بازارها هستیم

رئیس جمهور همچنین با اشار به ارز ترجیحی نیز گفت : دولت در سال 1400 بدون حذف ارز ترجیحی موفق شد اقتصاد را دچار شوک نکند.

در سال جدید نیز حذف ارز ترجیجی به تصمیم دولت بستگی دارد که چه تصمیمی بگیرد تا ثبات بازار از بین نرود. همچنین با مشورت ، اصلاح اقتصادی را انجام می دهیم.

رئیس جمهور افزود : در دولت از ابتدا تصمیم گیری ها مشخص بود و تیم اقتصادی نیز یک نظر هستند. اگر جایی اطلاع رسانی زودهنگام انجام شد نشانه عدم هماهنگی نبود بلکه به دلیل اختلاف نظر برخی کارشناسان و اقتصاد دانان بود.

رئیس جمهور درباره سند تحول نیز گفت : روی سند تحول  کارهای زیادی انجام شده ارجمله 16 اندیشکده کشور و بیش از 500  صاحب نظر و دانشگاهی در این باره نظر دادند. گرچه ممکن است نظرات متفاوت باشد.

رئیس جمهور از مردم خواست اگر نظر اصلاحی دارند به دفتر ریاست جمهوری اعلام کنند.

با کمک مردم کرونا را کنترل کردیم

رئیس جمهور همچنین با اشاره به موضوع کرونا گفت : کنترل کرونا با همکاری مردم امکان پذیر شد. واکسیناسیون و رعایت اصول بهداشتی ابتلا و فوتی ها را کاهش داد.

رئیس جمهور همچنین گفت : هر جا که موفقیت داشتیم به دلیل حضور مردم بود و حضور مردم و نقش دادن به مردم و همکاری آن ها بسیاری از گره ها را باز کرده است.  

رئیس جمهور تاکید کرد : امیدها و انتظاراتی از دولت وجود دارد که تحولی ایجاد شود ، ما این تحول را شدنی می دانیم و تلاش می کنیم تا وضع موجود را به وضع مطلوب نزدیک کنیم. در این مسیر حضور، مشارکت و همکاری مردم مهم است.

رییس جمهور گفت: برای رسیدن به وضع مطلوب حضور، مشارکت و همکاری مردم مهم است، یعنی مردم باید در تمام وجوهات اداره کشور از اقتصاد تا فرهنگ و دانشگاه حضور داشته باشند.
رییسی در نشست با جمعی از قشرهای مختلف مردم استان البرز گفت: با تجربه های گام اول انقلاب می توانیم به  خودباوری رسیده و در گام دوم حساب شده، انقلابی و جهادی عمل کنیم. ما می توانیم نه در شعار بلکه در عمل هم باید ظهور پیدا کند.

رییس جمهور افزود: فرهیختگان نقش مهمی در کشور دارند زیرا سخنان آنان تاثیرگذار است و نگاه مردم بیشتر به رفتار و گفتار این قشر معطوف است.

رئیسی در دیدار با نمایندگان قشرهای مختلف در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر البرز گفت: تاثیر فرهیختگان برای جامعه سازی قرآنی پر رنگ است برای مثال حاج قاسم سلیمانی یکی از همین چهره های تاثیرگذار و دارای ظرفیت بود.

رییس جمهور تصریح کرد: گام های بسیاری در این چهل سال در کشور برداشته شده است و جای تقدیر دارد اما راه بسیار است و باید در این مسیر به خودمان و داشته های مان اعتماد کنیم.

رئیسی گفت: همه کسانی که امید را در جامعه تزریق می کنند ، راهبرد جمهوری اسلامی را طی می کنند. هرچه اعتماد مردم به نظام اداری بیشتر باشد، مولفه های قدرت نظام بیشتر می شود.

کدخبر: 726

عکاس: محمد رضا جهانشاهلو

خبرنگار: فریبا کلاهی