پنجشنبه، 27 خرداد 1400 - 07:52

منطقه ويژه اقتصادى پيام، قطب آى سى تى كشور می شود

منطقه ويژه اقتصادى پيام نزدیک به پايتخت و دسترسى به آن راحت است و سرمايه گذارى در منطقه ويژه اقتصادى پيام به اندازه ٢٤درصد هزينه تجهيزات گمركى كه بايد پرداخت بكنند به صرفه تر است.

آیین باور -وزير ارتباطات و فناورى اطلاعات روز چهارشنبه در کرج گفت: منطقه ويژه اقتصادى پيام به لحاظ ساختار شبكه اى و احداث مركز داده هاى اينترنتى ،قطب آى سى تى كشور خواهد شد.

محمد جواد آذرى جهرمى، وزير ارتباطات و فناورى اطلاعات با بیان این که منطقه ويژه اقتصادى پيام به لحاظ ساختار شبكه اى و احداث مراكز داده هاى اينترنتى قطب آى سى تى كشور خواهد شد، گفت: تسهيلات ويژه اى را در منطقه ويژه اقتصادى پيام براى شركت ها در نظر گرفته ايم.

او افزود: منطقه ويژه اقتصادى پيام نزدیک به پايتخت و دسترسى به آن راحت است و سرمايه گذارى در منطقه ويژه اقتصادى پيام به اندازه ٢٤درصد هزينه تجهيزات گمركى كه بايد پرداخت بكنند به صرفه تر است.

وزير ارتباطات و فناورى اطلاعات گفت: ٤ مجموعه ساخت ديتا سنترها را آغاز كردند و اولين مركز بخش خصوصى است كه ظرفيت ديتا سنتر آن تمام شده است.

او افزود: همه روستاهاى البرز كه بالاى ٢٥خانوار هستند به شبكه ملى ارتباطات متصل شدند و هيچ روستاى بالا ٢٥خانوار در البرز بدون اينترنت نيستند.

استاندار البرز، شهبازی در دیدار با وزیر نیرو که روز چهارشنبه در محل وزارت نیرو صورت گرفت، با بیان اینکه صنایع و تولیدکنندگان البرزی در ابعاد ملی خدمات ارائه می دهند، افزود: موضوعات البرز و تهران بسیار در هم تنیده هستند از این رو صاحبان صنایع در استان انتظار دارند شرایط برابری داشته باشند.
وی ادامه داد: برخی واحدهای صنعتی و تولیدی استان به دنبال ژنراتور برای تامین برق هستند که نیاز است موانع واردات این امکان رفع شود.
شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که اولین پروژه پست 400 کیلوولت البرز در باغستان کرج به سرعت در حال پیشرفت است و عملیات اجرایی پست 400 کیلوولت زکی آباد نیز در دستور کار قرار گرفت.
همچنین وزیر نیرو با بیان اینکه شهبازی بعنوان استاندار البرز عملکرد بسیار خوبی داشته و با اختیاراتی استانی اقدامات بزرگی را پیگیری و محقق کرده که این امر جای تقدیر دارد.
اردکانیان در این نشست قول مساعدت در خصوص حل مشکل تامین برق صنایع و تولیدکنندگان البرز را داد و در خصوص همراهی جهت واردات ژنراتور برای تولیدکنندگان و صنایع البرز نیز قول رایزنی با وزیر صمت در این را داد.

کدخبر: 75