دوشنبه، 12 اردیبهشت 1401 - 12:03

بانوی تلاشگر زندانی کارآفرین شد و به فرزندش رسید

دیدار مادر و فرزند بعد از 14 سال به همت مسئولان اداره کل زندان های البرز

آیین باور - مادر و فرزندی که بهد 14 سال فراق موفق به دیدار شدند

این مادر 10 سال پیش به دلیل محکومیت های علیه اموال از سال 1392 تا 1400 به زندان افتاد، او پیش از ورود به زندان هم چند سالی فرزندش را ندیده بود و از او هیچ نشانی  نداشت. وی طی حضورش در زندان ضمن آموزش صنایع دستی با هنر چرم دوزی آشنا و پس از 8 سال نیز با درخواست اعسار او موافقت شد.

  او پس از آزادی با حمایت های مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت های پس از خروج و با استفاده از هنر چرم دوزی که در داخل زندان آموخته بود طلب طلبکاران را پرداخت کرد و در ماه مبارک رمضان با کمک خیرین به طور کامل آزاد شد.

این بانو در حال خاضر  علاوه بر تولید به 30 نفر از خانواده زندانیان این هنر را آموزش می دهد و آنان را توانمند می سازد.

وی در ماه رمضان سال جاری به عنوان بانوی کارآفرین و موفق از سوی اداره کل زندان های البرز به شبکه 5 سیما معرفی شد و در برنامه زنده حضور یافت و در این برنامه عنوان کرد که تنها فرزندش را 14 سال است که ندیده و تنها آرزویش یافتن و دیدار با اوست.

با دستور مدیر کل زندان های استان و پیگیری رئیس مرکز  خدمات اجتماعی و مراقبت های پس از خروج فرزند وی از طریق کد ملی و مشخصات سجلی شناسایی و با وی تماس حاصل شد و مقدمات ملاقات مادر با فرزندش در انجمن حمایت از زندانیان فردیس مهیا گردید و این دو پس از 14 سال با یکدیگر ملاقات کردند و به آرزویشان رسیدند.

کدخبر: 773

نویسنده: فریبا کلاهی