دوشنبه، 19 اردیبهشت 1401 - 15:43

نمایشگاه بین المللی کتاب با رویکردی متفاوت برگزار می شود

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، امسال با رویکردی متفاوت نسبت به سال های گذشته نمایشگاه بین المللی کتاب را برگزار می کنیم.

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از روند آماده سازی نمایشگاه بین المللی کتاب در مصلی تهران با اشاره به اینکه بعد از دو سال وقفه کرونایی، بزرگترین جشنواره فرهنگی کشور را در قالب نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار می کنیم، افزود: بدنبال توسعه عدالت فرهنگی و دسترسی آسان آحاد جامعه در نمایشگاه بین المللی کتاب هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از 90 هزار متر فضا برای برگزاری نمایشگاه اختصاص داده شده است، گفت: با برنامه ریزی دقیق و تلاش شبانه روزی در آستانه افتتاح نمایشگاه هستیم تا شاهد استقبال خوب عموم مردم باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در تلاش هستیم گامی مهمی برای کتابخوانی در نمایشگاه برداریم.

اسماعیلی با بیان اینکه امسال نمایشگاه بین المللی کتاب علاوه بر حضور فیزیکی به صورت مجازی هم در دسترس است، افزود: بدنبال توسعه عدالت فرهنگی و دسترسی آحاد مردم به نمایشگاه هستیم به طوری که همه علاقه مندان به حضور در نمایشگاه می توانند از طریق فضای مجازی وارد فضای نمایشگاه بشوند.

وی ادامه داد: افرادی که از طریق فضای مجازی به نمایشگاه ورود پیدا می کنند می توانند با انتخاب کتاب دلخواهشان کتاب را درب منزل تحویل بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بدنبال پاسخگویی به مطالبات بازدیدکنندگان هستیم و امسال در این محیط فرهنگی در کنار فعالیت های فرهنگی کتاب، سایر فعالیت های فرهنگی دیگری هم پیش بینی شده است و مجموعه متنوعی از خدمات فرهنگی را دراختیار مخاطبان قرار می دهیم.

اسماعیلی در خصوص استقبال مردم از نمایشگاه افزود: پیش بینی می شود با ظرفیت های در نظر گرفته شده عدد قابل توجهی از مخاطبان از نمایشگاه بازدید کنند.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

کدخبر: 787

خبرنگار: فریبا کلاهی