سه‌شنبه، 24 خرداد 1401 - 12:51

پارک علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی البرز افتتاح شد

ظرفیت ها و استعدادهای نهفته ای در حوزه کشاورزی البرز وجود دارد که باید در مسیر شکوفایی آنها برنامه محور وارد عمل شویم.

آیین باور _مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی البرز که روز سه شنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی در مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه امام خمینی (ره)، برگزار شد، با اشاره به شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه دانش بنیان، افزود: البرز در حوزه های مختلف تولید و صنایع دانش بنیان کشور موثر و فعال است.
وی ادامه داد: بخش عمده و مهمی از تحقیقات کشاورزی کشور در البرز صورت می گیرد و محققان در این استان دستاورد های ارزشمندی را رقم می زنند.
عبداللهی گفت: ظرفیت ها و استعدادهای نهفته ای در حوزه کشاورزی البرز وجود دارد که باید در مسیر شکوفایی آنها برنامه محور وارد عمل شویم.
وی افزود: در راستای مطالبات و راهبردهای مقام معظم رهبری در خصوص غذای پایه و توسعه کشاورزی بویژه دانش بنیان باید اقدام ویژه ای در دستور کار قرار دهیم که افتتاح این پارک در جهت نیل به این هدف بزرگ است.
عبداللهی گفت: ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همواره در تحریم های ناجوانمردانه بوده از این رو باید برای گسترش فناوری های نوین در حوزه های مختلف تلاش مضاعف تری داشته باشد.
وی افزود: به طور قطع تاکنون با همت دانشمندان و محققان داخلی دستاوردهای بزرگی حاصل شده ولی برای دست یابی به فناوری های نوین دنیا باید همچنان در تلاش باشیم.
استاندار البرز گفت: امید است با توجه به اقداماتی که در البرز شکل گرفته شاهد تحولات شگرفی در جهت تولیدات دانش بنیان کشاورزی و صنایع مربوطه در کشور باشیم.

کدخبر: 823

خبرنگار: فریبا کلاهی