شنبه، 28 خرداد 1401 - 14:22

ترخیص وسایل نقلیه توقیفی در البرز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از اجرای طرح ویژه ترخیص خودرو و وموتورسیکلت‌های توقیفی در این استان خبرداد.

آیین باور -وسایل نقلیه توقیفی در البرز ترخیص می‌شوند.سرهنگ رحمتی پور گفت: برای تسریع در ارائه خدمات و مساعدت شهروندان استان البرز، به منظور کاهش انباشت خودرو‌های توقیفی در توقفگاه‌ها، صیانت از اموال مردم و تسهیل در طرح ترخیص وسایل نقلیه برای خودرو‌های توقیفی قبل از سال ۹۹ و موتورسیکلت‌های قبل از سال ۹۸ با تسهیلات ویژه از امروز اجرایی شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: مالکان وسایل نقلیه می‌توانند برای بهره مندی از مزایای این طرح به ستاد ترخیص پلیس راهور استان البرز و یا از طریق برنامه "پلیس من" برای ترخیص خودرو‌های خود اقدام کنند.

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز: متقاضیان علاوه بر مراجعه حضوری در ستاد ترخیص واقع در میدان طالقانی کرج می‌توانند به دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ در تمام شهرستان‌های البرز مراجعه کنند.

سرهنگ رحمت پور گفت: مالکان خودرو‌ها یا متصرفان موتورسیکلت‌های توقیفی و رسوبی (فاقد دستور قضایی یا عدم تصادف منجر به جرح و فوت)، می‌توانند با داشتن مدارک و از این تسهیلات ویژه بهره‌مند شوند.

او افزود: در صورت عدم مراجعه مالکان خودرو‌های توقیفی از طریق مجاری قانونی نسبت به تعیین تکلیف اینگونه وسایل اقدام خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در اجرای این طرح مالکان بدون نیاز به پرداخت عوارض و مالیات، عدم ارائه سند مالکیت در صورتی که وسیله نقلیه به نام مالک باشد، عدم نیاز به بیمه شخص ثالث، عدم نیاز به ارائه گواهی راهنمایی رانندگی، امکان تحویل وسیله نقلیه به متصرف در صورت اختیار داشتن اسناد وسایل نقلیه و اینکه هزینه نگهداری خودرو در پارکینگ برابر تعرفه سال ۹۴ می‌توانند نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

کدخبر: 833