دوشنبه، 06 تیر 1401 - 18:59

مدیرکل بهزیستی استان البرز؛ مناسب سازی معابر نمادی از تحقق عدالت اجتماعی است

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: باید زیرساخت‌های متناسب شهری به منظور حضور فعال معلولین در جامعه ایجاد شود.

آیین باور _وجیه محمدی فلاح پیش از ظهر امروز در آغاز به‌کار کارگاه آموزشی مناسب‌سازی معابر شهری کرج اظهار کرد: عدالت از موضوعات مهم و از آرمان‌ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی است که بنیانگذار انقلاب نیز بر ضرورت آن در جامعه اسلامی بسیار تاکید می‌کردند.

وی ادامه داد: عدالت رکن اساسی قوانین ومقررات نظام جمهوری اسلامی و روح حاکم بر قانون اساسی است که باید به عنوان یک ارزش عالی مورد توجه بشریت قرار گیرد.

محمدی فلاح افزود: موضوع مناسب‌سازی معابر شهری نمودی از اجرای عدالت اجتماعی در شهر است چرا که رشد و بالندگی در دنیای توسعه یافته امروز منوط به رعایت عدالت و ایجاد فرصت‌های یکسان برای اقشار مختلف جامعه است.

وی از معلولین به عنوان بخش اعظم ظرفیت‌های مستعد جامعه یاد کرد و گفت: برای مشارکت و اثربخشی این قشر توانمند و برای آشکار شدن فرصت‌های پیشرفت و موفقیت این افراد باید تلاشی مضاعف در همه زمینه‌ها داشت که از جمله آن‌ها فراهم آوردن زیرساخت‌های متناسب شهری به منظور حضور فعال این قشر در جامعه شهری است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز، تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و برابرسازی فرصت‌های اجتماعی را از جمله وظایف و تعهدات مسئولان دانست و با تاکید بر انجام این مهم، گفت: در ابلاغ سیاست‌های کلی تامین اجتماعی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، مواردی در زمینه رفاه عمومی مد نظر است که سازمان بهزیستی و به تبع آن اداره کل بهزیستی استان البرز به عنوان نهادی حمایتی به آن توجه ویژه دارد.

محمدی فلاح در تشریح سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی عنوان کرد: این سیاست‌ها به منظور جامعیت دادن و انسجام‌بخشی به تلاش‌های نظام و ایجاد جهش در این زمینه ابلاغ شده است و به‌عنوان یک سند بالادستی بسیار مورد اهمیت می‌باشد و تحقق آن مستلزم تغییرات اساسی در قوانین و مقررات جاری و تلاش‌های جدی در این عرصه است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه داد: از جمله این موارد رویکردی است که در آن زمینه سیاست‌های تبیین شده زمینه‌ساز ایجاد عدالت اجتماعی برای آحاد جامعه می‌شود.

این مسئول گفت: این قوانین به عنوان قوانین جامع حمایت از معلولین مطرح است که ما در اداره کل بهزیستی استان البرز از آن به عنوان ضمانت اجرایی برای برداشتن هر گونه مانعی از راه این قشر بهره‌ می‌بریم.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ضمن ارزیابی مثبت از تلاش‌های شهرداری کرج در برپایی کارگاه‌های آموزشی مناسب‌سازی معابر شهری که روندی چندساله را طی کرده است، گفت:  در این مسیر نقش نمایندگان جامعه نابینایان و جامعه معلولین استان پررنگ و اثرگذار بوده است.

 

کدخبر: 855

خبرنگار: فریبا کلاهی