سه‌شنبه، 08 تیر 1400 - 11:33

تذکر وزیر بهداشت به "جهانپور" در مورد توئیت جنجالی

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اشاره به برخی حواشی پیرامون گفتمان درخصوص واردات واکسن در فضای مجازی، گفت: صبوری، تاب آوری و خوشرویی در کردار و بهره گیری از واژگان نفیس و پاکیزه در گفتار، انتظار همه فرهیختگان، بزرگان و مردم شریف و نجیب و قدرشناس کشور از همه ماست.

 
به گزارش آیین باور به نقل از وبدا متن نامه دکتر نمکی وزیر بهداشت خطاب به رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به شرح ذیل است: 


جناب آقای دکتر جهانپور 
رییس محترم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی
 
اخیراً در فضای مجازی مطالبی از شما منتشر شد که به محض اطلاع خواستم تا به نحوی شایسته و با گفتمان در شأن مجموعه نظام سلامت، کدورت را از اذهان بزدایید و فضای درهم ریخته را مرمت کنید و اشاره کردم هرگونه تأخیر و تعلل در این ترمیم دوستانمان را شگفت زده تر، مردم بی اطلاع را رنجورتر و اندکی را که سد راه سوء استفاده هایشان بوده ایم، آماده تر برای سوارشدن بر ارابه تخریب و شخم زدن مغرضانه دستاوردهای ارزشمند ایام پرملالمان خواهد کرد.
 
تلاش کردیم در این روزگاران سخت، در اوج کاستی های ناشی از تحریم های مالی بیرونی و بعضاً عاطفی درونی بی توجه به رانش ها و کشمکش های فضای سیاسی کشور و در زیر بار آثار سیل، زلزله، آنفلوآنزا و کرونا فقط به مردم و نجاتشان از این بلای تاریخی بیندیشیم و با صبوری، خوشرویی، خستگی ها و بی خوابی های مستمر خود و همکاران جان برکف را به تاب آوری بدل کنیم تا مردم دلگرم باشند و نهراسند که شاید مدافعان سلامت کشورشان وامانده اند و چهار موج هولناک را با جمیع کاستی ها به لطف الهی مدیریت کردیم و مردم مهربان این سرزمین بخوبی می فهمند و کریمانه پاسدار خدمتگزاری صادقانه مدافعان سلامتند. برای کاستن از تلخی لحظه های جانکاه این ایام سخت گفتمانی تازه را برگزیدیم و با شیرینی قند پارسی ادبیات کهن این سرزمین درآمیختیم و حتی سخنان نامربوط را با شعری، طنزی، تمثیلی برگرفته از گنجینه نفیس هنر و ادب دیرینه این سرزمین پاسخ گفتیم تا اندیشه های پریشان و خسته مردم را مشوش تر و منزلت خویش را نازل تر نکنیم.
 
اینک گفتار و نوشتاری با واژه های زمخت حتی برای آنان که دشنام می دهند، شأن مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست. گفتمان سخیف در ذهن دیگران خفیفمان می کند و نخبه را گویش پخته باید و خدمتگزاران صبور را تندخویی و درشت گویی نشاید. در همین کارزارهای تبلیغاتی انتخاباتی بعضی از دوستان 16 ماه زحمت ما را چگونه به چالش کشیدند؟ و ما فقط با طنز و شوخی از کنارش گذشتیم.
 
صبوری، تاب آوری و خوشرویی در کردار و بهره گیری از واژگان نفیس و پاکیزه در گفتار، انتظار همه فرهیختگان، بزرگان و مردم شریف و نجیب و قدرشناس کشور از همه ماست.
 
کرونا می رود، البته نه چندان زود همانگونه که اجدادش رفتند و ما نیز می رویم همانگونه که پیشینیانمان رفتند و آنچه می ماند، پژواک زیبایی ها و زشتی های گفتار ماست در زیر این گنبد مینا و نیکی ها و بدی های رفتار ماست که ثبت می شود در صفحه تاریخ این سرزمین کهن. 
 
که به قول خواجه شیراز:
بر این رواق زبرجد نوشته اند به زر
که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند
 
دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کدخبر: 97