پنجشنبه، 10 شهریور 1401 - 15:53

سیما منظر ضعیف عمل می کند/شهر متحمل زیان می شود

 پروژه پاکرود مدیر پروژه قوی می خواهد، نه کارشناس!

آیین باور - عضو شورای شهر کرج با انتقاد از ضعف عملکرد و انتخاب اشتباه مدیر پروژه پاکرود گفت: این پروژه پیشرفت و حرکت خوبی ندارد،بسیار بی نظم و بدون نقشه اجرا می شود.

علیرضا رحیمی افزود:جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده اما پیشرفت قابل توجه ای به چشم نمی خورد. و این غفلت در بازدیدی که اوخر مردادماه امسال انجام گرفت به خوبی مشخص بود.

به گفته رحیمی؛ پروژه پاکرود به طول ۳ هزارو پانصد متر از آبگیر بیلقان تا پل حامی است که با احتساب دو طرف حاشیه ی رودخانه کرج در حدود ۷ کیلومتر است که فعلا ۲ کیلومتر آن آزادسازی شده است.

وی با بیان اینکه روندِ پیشرفت پروژه پاکرود به درستی طی نمی شود،افزود: پروژه زیست محیطی با پیوستِ عمرانی که می تواند به یک اثر فاخر در شهر کرج تبدیل شود با بی توجهی و بی برنامگی سازمان سیما منظر زیان غیر قابل اندازه گیری را متحمل شهر خواهد کرد در حالیکه به لحاظ اقتصادی می تواند برای مجموعه مدیریت شهری مهم باشد.

رحیمی گفت: پاکرود یک پروژه چند میلیاردی نیست بلکه چند هزار میلیاردی است که با رویه ای که مدیریت شهری پیش گرفته نمی شود به آن امیدوار بود. با غفلت سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری پروژه پارکرود در حد اجرای یک سنگ فرش و نصبِ چند نیمکت باقی خواهد ماند.

رحیمی در ادامه با اشاره به دلایل کُند شدن روند عمرانی پروژه خاطرنشان کرد: از روز اول بارها تذکر دادیم که یک طرح منسجم و مصوب به همراه یک مشاور پروژه ی امین، قوی و آشنا به موضوعات مورد نیاز برای این پروژه انتخاب کنید اما مورد توجه دوستان قرار نگرفت.

رحیمی اضافه کرد: عدم پرداخت به موقعِ حق مشاورِ آب طرح، عدم تمرکز روی اجرای طرح، عدم مدیریت واحد در پروژه و افزایش چشمگیر قراردادِ طرح به دلیل تعلل مدیریت شهری در انعقاد قرارداد با پیمانکار از دیگر موضوعاتی است که به این پروژه آسیب می زند.

عضو شورا در ادامه بر ضرورت انتخاب مدیر و مشاور قوی تاکید کرد و گفت: پرداخت حق مشاور، لایحه افزایش اعتبار و اصلاح بودجه و تملکات طرح پارکرود باید به فوریت پیگیری شود

عضو شورای اسلامی شهر کرج در بخش پایانی صحبت های خود گفت که باید از زحمات و پیگیری های حجت الاسلام محسنی اژه ای رییس محترم قوه قضاییه، فاضلی هریکندی رییس کل محترم دادگستری استان البرز و مهدی عسگری نماینده محترم مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برای آزادسازی حاشیه رودخانه کرج قدردانی کرد.

کدخبر: 991

خبرنگار: فریبا کلاهی

نویسنده: فریبا کلاهی روزنامه نگار /کارشناس مدیریت جهانگردی